Telsiz Ortodonti Şeffaf Diş Telleri

Telsiz ortodonti Clear-Aligner, invisalign, orthoclear teknolojisi sayesinde çapraşık dişler diş teli kullanılmadan yani görünmeyen şeffaf plaklar kullanarak diş bozukluklarının düzeltilmesidir. İnvisalign sistemi ile hiç ortodontik tel kullanılmadan ortodontik tedavi pekçok vakalarda mümkündür. Gelişen teknoloji ile birlikte günümüzde uygulanabilen bu sistemin sizin ortodontik tedaviniz için uygun olup olmadığına ortodontist uzman doktorunuzun karar vermesi gerekmektedir.

Clear-Aligner, invisalign Telsiz ortodonti tedavisinde, bilgisayar ortamında tasarlanan bu şefaf damaklıklar her ay için 3 adet hazırlanıp 1 ve 2 hafta gibi sürelerle değiştirilip dişlerin arzu edilen ideal pozisyona gelmesini sağlamaktadır.

şeffaf diş teli

Ortodontik tedavide kullanılan malzemelerin görülmemesi oldukça zordur ancak firmalar kullanılan braketleri porselen veya camdan üreterek bu estetiği sağlamaya çalışmaktadır. Hatta kullanılan teller bile beyaz olarak üretilmiştir.

Bunun yanında daha çok estetiklik sağlanabilmesi için dişlerin önünden yapıştırma yerine arkadan yapıştırma ( lingual teknik) tekniği geliştirilmiştir. Böylece daha estetik bir görüntüye kavuşulmuştur.

Günümüzde geliştirilen yeni sistemlerle basit diş bozuklukları ortodontik teller olmadan da yapılabilmektedir. Hastadan alınan ölçüler laboratuar ortamında dişler tekrar dizilerek ve üzerlerine ince fiber plaklar basılarak tekrar şekillendirilir. Ve uzun vadede hastalara birçok plak kullandırılarak diş hareketi elde edilebilmektedir.