Telsiz Ortodonti Şeffaf Diş Telleri

Telsiz ortodonti Clear-Aligner, invisalign, orthoclear teknolojisi sayesinde çapraşık dişler diş teli kullanılmadan yani görünmeyen şeffaf plaklar kullanarak diş bozukluklarının düzeltilmesidir. İnvisalign sistemi ile hiç ortodontik tel kullanılmadan ortodontik tedavi pekçok vakalarda mümkündür. Gelişen teknoloji ile birlikte günümüzde uygulanabilen bu sistemin sizin ortodontik tedaviniz için uygun olup olmadığına ortodontist uzman doktorunuzun karar vermesi gerekmektedir.

Clear-Aligner, invisalign Telsiz ortodonti tedavisinde, bilgisayar ortamında tasarlanan bu şefaf damaklıklar her ay için 3 adet hazırlanıp 1 ve 2 hafta gibi sürelerle değiştirilip dişlerin arzu edilen ideal pozisyona gelmesini sağlamaktadır.

şeffaf diş teli

Ortodontik tedavide kullanılan malzemelerin görülmemesi oldukça zordur ancak firmalar kullanılan braketleri porselen veya camdan üreterek bu estetiği sağlamaya çalışmaktadır. Hatta kullanılan teller bile beyaz olarak üretilmiştir.

Bunun yanında daha çok estetiklik sağlanabilmesi için dişlerin önünden yapıştırma yerine arkadan yapıştırma ( lingual teknik) tekniği geliştirilmiştir. Böylece daha estetik bir görüntüye kavuşulmuştur.

Günümüzde geliştirilen yeni sistemlerle basit diş bozuklukları ortodontik teller olmadan da yapılabilmektedir. Hastadan alınan ölçüler laboratuar ortamında dişler tekrar dizilerek ve üzerlerine ince fiber plaklar basılarak tekrar şekillendirilir. Ve uzun vadede hastalara birçok plak kullandırılarak diş hareketi elde edilebilmektedir.

Çocukluğunuzda geleneksel metal braketler ile dişlerinizi düzeltme fırsatını kaçıran bir yetişkin iseniz, hala arzu ettiğiniz kendinden emin gülümsemenizi elde etme şansına sahip olabilirsiniz. Gelişen teknoloji ile birlikte Ortodonti uzmanları, şimdi metal braketler ve tellerden yapılmış göze çarpan braket takmaktan tereddüt eden yetişkinler için Invisalign imkanını sunuyor.

Invisalign (şeffaf plaklar ile ortodonti tedavisi), adından da anlaşılacağı gibi dişleri hemen hemen görünmez şekilde düzleştirir. Invisalign, diş teli kullanmadan, dişleri düzeltmek için bir plastik ayarlayıcı sistemi kullanmaktadır. Bu hizalayıcılar BPA içermeyen plastikten yapılmıştır ve açık ve pürüzsüz olup, ağız ve diş eti tahrişine neden olabilecek geleneksel braketlere göre daha az fark edilir ve çok daha rahattırlar.

Telsiz Ortodonti

invisalign

Ortodonti doktorunuzun ve diş hekiminizin Invisalign için iyi bir aday olduğunuzu belirlemesi durumunda, yaklaşık bir yıl içinde güzel ve düzgün bir gülümseme yolunda ilerliyorsunuz demektir. Önce Invisallign laboratuarın bir tedavi planı geliştireceği diş fotoğrafı, röntgen ve dişlerinizin ölçüleri alınır. Bununla, dişlerin nasıl hareket edeceğini ve yeni gülüşün nasıl gelişeceğini görebileceksiniz. Laboratuar, kişiye özel olarak tasarlanmış plaklarınızı imal etmek için bu aynı tedavi planını kullanacaktır.

Sizin plaklarınız bir takım setler halinde gelir. Her seti yaklaşık iki hafta kadar takıp sonra bir sonraki sete geçeceksiniz. Uygun bir şekilde, yemeniz, fırçalamanız ve diş ipi kullanmanız için plaklarınızı çıkarabilirsiniz. Invisalign plakları setleri sayesinde ilerleme kaydedildiğinde, dişleriniz giderek yerine oturacaktır. Tedavi yaklaşık bir yılda tamamlandığında, güvenle gülümsemeye sahip olabileceksiniz.

Invisalign Fiyatları

şeffaf plaklar ile ortodonti tedavisi

İnvisalign braketler mi düşünüyorsun? Invisalign tipik metal braket kullanılmadan dişleri düzleştirmeye yardımcı olan bir ortodontik tedavi türüdür. Invisalign, ortodonti dünyasında hızla devrim yarattı. Şimdi hastaların klasik metal braketleri dışında farklı bir seçeneği var. Invisalign, dişlerinizi uygun konuma getirmenize yardımcı olan özel yapılmış bir dizi şeffaf plastik ayarlayıcı kullanmayı içerir. Daha önce hiç braket kullanmayı düşünmemiş olan hastalar şimdi Invisalign'a bir şans veriyorlar. Çoğu insan için, seçim maliyetle sonuçlanıyor.

Invisalign telsiz ortodonti braketlerin tipik fiyatı genellikle normal braketlerden biraz daha yüksektir. Üreticiye göre ortalama maliyet değişiyor. Diş hekiminiz veya ortodontistiniz size fiyat hakkında daha iyi bir fikir verebilir. Fiyatın belirlenmesine etki eden faktörler, dişlerinizin gerektirdiği hizalamanın derecesi ve tedavi boyunca kaç aligner'a ihtiyaç duyulmasıdır. Yine, maliyet bireysel ihtiyaçlarınıza bağlı olarak duruma göre değişir ve diş hekiminizle görüşülmelidir. Bazı diş sigortası planları, Invisalign'ı normal braketlerle tedavi gibi kapsar, ancak kapsama alanlarını belirlemek için önce sigorta şirketine danışın.

Sonunda, hangisinin sizin için en iyi tedavinin hangisi olduğuna karar vermeniz sizin ve ortodontistin elindedir. Ortalama Invisalign fiyatı normal braketlerden çok daha yüksek değildir ve Invisalign'ın sunduğu benzersiz avantajlar fiyattaki ufak farktan genellikle daha fazladır. Maliyet sizin için büyük bir kriter ise, diş hekiminize ödeme seçenekleri hakkında konuşun. Çoğu klinik, Invisalign braket maliyetini daha uzun bir sürece yaymak için esnek aylık ödeme planları sunmaktadır.

Düzgün sıralanmış dişlerle bir gülümseme mutluluk hedeflerinizden biriyse, ortodontist hekiminizi arayın ve Invisalign hakkında daha fazla bilgi edinin.