Ortodonti Tedavi Ücretleri

Ortodontik tedaviler genel olarak düzgün bir çiğneme fonksiyonu ve güzel bir estetik diş dizilişi elde etmek içindir. Bu nedenle estetik amaçlı yaygın olarak kullanılmaktadır. Kişilerin özgüvenlerini arttırmak için ve kişileri güzel bir gülümsemeye kavuşturmak için bu tedavi sıklıkla uygulanır.

Ortodontik tedavi ile kendi doğal dişlerinizle estetik sağlanmaktadır. Protez (zirkonyum, lamine, empress) ile sağlanmış olan estetik uygulamalarda, tedavi sonucunda kendi dişlerinizin yerini protez dişler almakta ve bu uygulama ortodontik tedaviden 2-3 kat daha da maliyetli olmaktadır.

Ortodontik tedavilerin vakaların zorluğuna, tedavi süresine ve uygulanacak olan tedavi tekniğine göre ücretler değişmektedir. Ortodontik tedaviler uzun süreçli tedaviler olduğu için bu süreye yayılan (10-15 aylık taksitler) ödeme seçenekleri de hastaya sunulmaktadır.

Ortodontik tedavi pahalı mıdır?

Vakanın durumuna göre seçilen brakete göre(estetik veya metal braket) tedavi ücretleri değişmektedir. Fakat yinede 2 sene sürecek olan bir tedavi ele alındığında elde edilen güzel diş dizisini 70 yaşına kadar kullanıldığı düşünülürse pahalı bir tedavi değildir. Ortodontik tedavi yaptırmak istediğinizde mutlaka bütçenize göre uygun ödeme planı yapılacaktır.

Ortodontik tedavide kullanılan materyaller yurtdışından geldiği için ve bu tedavilerin süresi uzun olduğu için maliyeti yüksektir.

Ortodonti Tedavi ücretleri hakkında detaylı bilgi almak için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.