Ortodonti İzmir

Birçok kişi ortodontik tedavileri estetik amaçlarla yapılan diş tedavileri olarak görmektedir. Tabi ki ortodontik tedavilerde kişilere güzel bir diş hissi ve güzel bir gülümseme sağlanmaktadır. Ancak estetiksel iyileştirme ortodontinin sadece küçük bir bölümüdür. Hayatımızı devam ettirmemiz için gerekli olan çiğneme fonksiyonunun düzeltilmesi buna bağlı olarak sindirimin düzenlenmesi, diş çapraşıklıklarından kaynaklanan konuşma bozukluklarının giderilmesi, yine diş çapraşıklıklarına bağlı oluşan diş eti hastalıklarının iyileştirilmesi, dudak-damak yarığı ile doğan bebeklerin beslenmelerini sağlamak ve dudak-damak yarığını düzeltmek, alt çene ekleminde oluşan ağrı ve fonksiyon bozukluklarının giderilmesi, proteze ihtiyaç duyan fakat diş eğriliği nedeni ile protez yapılamayan hastaların ortodontik tedavi öncesi hazırlanması, üst çene darlığı nedeni ile oluşan duyma ve solunum problemlerinin azaltılması, hepsinden öte görünümünden rahatsız olan kişileri psikolojik olarak tedavi ederek onları topluma kazandırmak, ortodontinin başlıca önemli faydalarındandır.

izmir hastaneler

Ortodonti, ortodonti uzmanı veya ortodontist olan kişilerce yapılır. Halk arasında tel tedavisi olarak da bilinen bu tedavi, çok çeşitli de olabilir ve kişiye özel olarak planlanabilir. Eğri, üst üste, aralıklı veya birbiriyle orantısız olan dişler, birbiriyle uyumsuz çeneler nedeniyle kişiler yüz görünümleri beğenmeyebilirler ve bu durumun yanı sıra, bu rahatsızlıklar kişinin fonksiyonlarında da zorluklar çıkarabilir.

Web sitemiz üzerinden diş teli tedavisi hakkında güncel bilgilere ulaşıp, izmir ortodonti ücretleri, ortodonti fiyatları, izmir çene cerrahisi, diş teli, izmir ortodonti tedavi, Ege Üniversitesi Diş hekimliği Fakültesi Ortodonti Kliniği, Sağlık Bakanlığı Konak Eğitim Diş Hastanesi Ortodonti Kliniği, İzmir Eğitim Diş Hastanesi, lingual ortodonti, izmir telsiz ortodonti, Clear Aligner - Şeffaf Plaklar hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz.

izmir ortodonti

İzmir Ortodonti ve Diş Teli Tedavisi Randevusu

  • İzmir şeffaf tellerle ortodonti tedavisi
  • İçten takılan diş telleri
  • İzmir Çene Ortopedisi
  • İzmir Ortodonti Fiyatları
  • Braket çeşitleri
  • İzmir Diş teli tedavisi
  • İzmir ortodonti randevusu

hakkında detaylı bilgiler için iletişim bilgilerinden izmir uzman ortodontist hekim ile iletişim kurabilirsiniz.