Ortodonti İstanbul

Ortodontide temel olarak 2 tür braket kullanılır. Birincisi metal braketlerdir, diğeri ise seramik braketler denilen porselen braketlerdir. Bunların dışında az da olsa kullanılan altın alaşımlı braketler  (Incognito ) ve görünmeyen (Lingual) braketler yöntemleri sıklıkla kullanılır. Bunlar arasında avantaj ve dezavantajlara bakıldığında, metal braketler porselen braketlere göre süre açısından daha avantajlıdır. Yani metal braketlerle yapılan tedavi porselen braketlerle yapılan tedaviden 1/3 oranında daha kısa sürmektedir.

Örneğin, metal braketlerle 18 ay süren tedavi, porselen braketlerle 24 ay sürer. Bunun dışında braketlerin takılma yerlerinde değişiklikler vardır. Dişlerin önüne takıldığı gibi, dişlerin arka tarafından da takılabilir. Bu tedavide braketler dişlerin arka tarafından uygulanır, bunların da metal ve porselen olarak iki türü mevcuttur. Ayrıca, Incognito denilen yöntemde dişlerin arka tarafından uygulanan ve altın alaşımlı kişiye özel yapılan braketler de mevcuttur. Bunun dışında braketsiz yöntemlerde herhangi bir braket bulunmaz. Dişler küçük şeffaf plaklarla yavaş yavaş yerlerinden hareket ettirilmektedirler.

istanbul hastaneler

Ortodonti Uzmanı İstanbul

İstanbul'da ortodonti(diş teli tedavisi) hakkında bilgiler içeren sitemizin bu bölümünde ücretsiz ortodonti randevu almak için aşağıdaki telefon numaralarından iletişim kurabilir yada iletişim sayfasından uzman ortodontist hekiminize ulaşabilirsiniz.Ortodontik tedaviler yaşam kalitesini artırmak için uygulanan bir tedavi yöntemidir. Erken yaşlarda başlayan ortodontik tedavilerde henüz süt dişleri değişmeden takılıp çıkarılabilen hareketli aparatlarla tedavi yapılıyorsa tedavi süresi çok değişkendir. Bu tedavi 6 ayda tamamlanabileceği gibi, tüm süt dişleri bekleniyorsa yıllarca da sürebilir.

İstanbul Ortodonti Randevusu

  • İstanbul ortodonti tedavisi
  • Diş teli çeşitleri
  • Çene Ortopedisi
  • İstanbul Ortodonti Fiyatları
  • Ortodonti Uzmanı İstanbul
  • Ortodonti Kliniği
  • Ortodonti Hastanesi

hakkında detaylı bilgiler için iletişim bilgilerinden istanbul uzman ortodontist ile iletişim kurabilirsiniz.

Ortodontik tedaviler dişlerin estetik görüntüsünü düzeltebilir, yüz görünümünü iyileştirebilir ve dolayısı ile de özgüvenimizi artırabilir.

İstanbul Diş Teli Merkezi

Her yaşta dişlere braket takılarak ortodontik tedavi yapılabilir. Bu braketlerin siyah, metal renginde olmasından dolayı bazı hastalar şikayet ederler. Buna da çözüm bulunmuş ve artık bu braketlerin porselenleri çıkmış, diş rengindeki porselen braketlerle ve diş rengindeki teller ortodontik tedavi artık daha estetik olarak yapılabilmektedir.

istanbul ortodonti

Ortodonti Hastanesi İstanbul

İstanbul İl Özel İdaresi Ağız Ve Diş Hastalıkları Hastanesi, Okmeydanı SSK Diş hastanesi, Çapa tıp fakültesi ortodonti, İstanbul Üniversitesi Ortodonti Ana bilim dalı, Marmara Üniversitesi Ortodonti, Çapa Ortodonti, Bezm-i Alem Üniversitesi Ortodonti Bölümü.

Ortalama bir ortodontik tedavi 1 sene ile 2 sene arasında değişen bir süreçte tamamlanmaktadır. Ama daha ileri vakalarda 3 seneye kadar tevdi süreci de olabilir.