Ortodonti Ankara

Ortodontik bozuklukların oluşumunda çevresel ve genetik faktörler önemli rol almaktadır. Bunların en başında genetik faktörler rol alır. Örneğin, çocuk annesinden küçük çene, babasından da iri dişler almış olabilir. Bu ikisi birleştiğinde çapraşık dişler ortaya çıkar. Bir diğer sebepte süt dişlerinin erken çekilmesidir. Süt dişleri normal dişlerin bekçileri konumundadır, normal dişlerimiz gelene kadar yerlerini korumaları gerekir. Bu dişler erken çekildiği durumlarda,  diğer dişlerin bu dişlerin yerlerine doğru kayıp, süt dişlerini yerlerini doldurup, alttan gelen dişler için yeterli, yer kalmaz.

Bu durumda alttan gelen dişler damak tarafından veya dışarıya doğru bulabildikleri yerden çıkarlar, ya da bazen çıkamazlar ve içerde gömük dediğimiz durumda kalabilirler. Bunları engellemek için eğer erken süt dişi çekimi yapılırsa yer tutucu dediğimiz çok basit diğer dişlerden destek alıp o bölgeyi koruyan adete iki bina arasına yapılmış destek gibi o bölgeyi tutan basit metal halkalarla o bölge alttaki diş çekilene kadar korunur.Bazı kötü alışkanlıklar, parmak yeme, tırnak yeme, uzun süre emzik, biberon kullanımı gibi kötü alışkanlıklar da dişlerin şeklini etkileyen faktörlerdir. Bunun yanında geniz eti, büyük bademcikler, çenenin gelişimini etkileyip dişlerin çapraşık çıkmasına neden olabilirler.

Ankara Ortodonti Tedavisi

Diş teli tedavisi hakkında bilgiler içeren sitemizin bu bölümünde ücretsiz ortodonti randevu almak için aşağıdaki telefon numaralarından iletişim kurabilir yada iletişim sayfasından uzman ortodontist hekiminize ulaşabilirsiniz. Web sitemiz üzerinden diş teli tedavisi hakkında güncel bilgilere ulaşıp, ankara ortodonti ücretleri, ortodonti fiyatları, ortodonti resimleri, ortodonti malzemeleri, ankara çene cerrahisi, diş teli, ankara ortodonti tedavi, ortodonti video, lingual ortodonti, ankara telsiz ortodonti, Clear Aligner - Şeffaf Plaklar hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz.

ankara ortodonti

Ankara Ortodonti Randevusu

Ankara Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi Ortodonti Bölümü, Gazi Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi Ortodonti Bölümü, Hacettepe Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi Ortodonti Bölümü.

 • Ankara telsiz ortodonti tedavisi
 • Pekiştirme Tedavisi
 • Ankara Çene Ortopedisi
 • Ankara Ortodonti Fiyatları
 • Braket çeşitleri
 • Ankara Diş teli tedavisi
 • Ankara ortodonti randevusu

hakkında detaylı bilgiler için iletişim bilgilerinden ankara uzman ortodontist hekim ile iletişim kurabilirsiniz.

ankara hastaneler

Ankara Diş Teli Tedavisi

Ortodontik tedavide en uygun yaş aralığı 8-14 yaş arasıdır. Onun dışında ilk muayene ise 7-8 yaş arasıdır. Yapılan muayenede çocukta ortodontik sıkıntı olup olmadığı incelenir. Eğer var ise erken müdahale ile hem tedavi süresi kısaltılır hem de maliyet düşer. Ortodontik tedavinin bir yaşı yoktur. Yani 20, 30, 40 yaşlarında da tedavi yapılabilir. Buradaki önemli faktör çenelerin pozisyonudur. Çeneler uygun şekilde kapanmıyorsa ve üst çene arasında uyumsuzluk problemi varsa bu ancak erişkin yaşlarda ameliyatla düzeltilebilir. Ancak bu durum küçük yaşlarda düzeltilirse daha rahat olur. Özellikle alt çenenin önse olduğu durumlarda 7-8 yaşlarında tedaviye başlamak en doğrusudur, ancak üst çene alt çeneden daha önde ise, o halde tedaviye başlama yaşı 10-11 yaş olarak önerilir.

Ankara Ortodonti Hastaneleri

Ankara Ortodonti Hastaneleri

Gazi Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi
Emek - Ankara
(0312)  203 40 20
http://www.dent.gazi.edu.tr

Ankara Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi
Beşevler - Ankara
(0312) 296 55 04
http://www.dentistry.ankara.edu.tr

Hacettepe Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi
Sıhhiye - Ankara
(0312) 311 00 16
http://www.dis.hacettepe.edu.tr

Başkent Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi
Bahçelievler -ANKARA
(0312) 215 13 36
http://dis.baskent.edu.tr

Ankara Ortodonti Merkezleri Listesi

T.C Sağlık Bakanlığı Ankara Ortodonti Merkezleri Listesi

 • Mamak Adsm
 • Tepebaşı Adsm
 • Gölbaşı Adsm
 • Balgat Adsm
 • Ankara Topraklık Adsm
 • Keçiören Osmanlı Adsm
 • 75.yıl Ankara Adsm
 • Sincan Adsm
 • Eryaman semt polikliniği