Antalya Ortodonti

Çocuklarınızın ağız sağlığı bakımı en az eğitimleri kadar önemlidir, bu da şansa bırakmak istediğiniz bir şey değildir. Bu nedenle, bir ortodonti kliniğini dikkatle seçmek, katılmalarını istediğiniz okulun sınavları kadar önemlidir. Güvenebileceğiniz ortodontist ve ortodonti kliniği bulma sürecinde dikkat edebileceğiniz bazı hususları yazımızda bulabilirsiniz.

Ortodontist Seçimi için Tavsiyeler Alın

Aile ve arkadaşlarınızın kişisel önerileri her zaman başlamak için iyi bir yerdir. Çocuklarınızın ihtiyaç duyduğu tedavi hakkında bir fikriniz varsa tanıdığınız biri için aynı tedaviyi uygulayan bir ortodontistten randevu alarak işe başlayabilirsiniz.

Çocuğunuzun belirgin bir kapanış problemi varsa, örneğin yüz maskesi gibi Ortodontik bir aygıt kullanması gerekebilir. Bu durumda maloklüzyonun(kötü kapanış) düzeltilmesine uzmanlaşmış bir ortodonti kliniği belirlemek idealdir.

Ortodontist Seçimi için Tavsiyeler Alın

Online Araştırma

Bazı uygulamaların internet'i kullanması, bölgenizdeki hizmetleri bulma konusunda kolaylaştırıcı bir fark yarattı.

Arama motorlarını, bulunduğunuz yere belirli bir mesafede bulunan ortodonti kliniklerini aramak için kullanabilirsiniz.

TOD - Türk Ortodonti Derneği sitesinden “Ortodontist Ara” bölümünden faydalanabilirsiniz.

İlk araştırmanız sonucunda umut vadeden üç veya dört ortodonti merkezinin bir listesini yapın. Diğer hastalardan edindiğiniz deneyimleri okuyun ve kliniğin yapılan yorumları nasıl ele aldığına bakın. Bu, hastaların aldıkları tedaviden memnun olup olmadıklarına dair bir fikir verecektir. Çocuğunuzun diş hekiminin, tanıdığı ortodonti doktorlarıyla ilgili daha teknik yorumlarda bulunmasını isteyebilirsiniz.

Çoğu ortodonti kliniği, çocuklarınızın sağlığının önemli bir yönü için bir merkez seçmeden önce dikkatle değerlendirme ihtiyacınızı anlayışla karşılar. Bu nedenle, pek çok klinik ücretsiz ilk muyane sunar. Bu size ve çocuğunuza doktorla tanışma, ihtiyaçları ve tedavi seçenekleri, ilgili masraflar ve tedaviyi tamamlama süresinin tartışılması için bir şans verir. Muhtemelen de, süreç boyunca neler bekleyeceğiniz konusunda faydalı bilgiler edinebileceksiniz. Nihai bir seçim yapmadan önce potansiyel klinikleri incelemek için bu fırsatlardan yararlanın.

Mutlaka uzman ortodontist hekimlere muayene olun

Ortodonti tedavisinin mutlaka uzman bir ortodontist tarafından yapılması çok önemlidir. Uzman tarafından tedavi edilmezseniz sonuç hayal kırıklığı olabilir.

her şekle ve boyutta gelir, ancak birinin temel nitelikleri kararınız için önemli bir temel olmaya devam etmektedir. Doktor belgelerini görüp istemediğiniz bir şey varsa, daha fazla bilgi isteyin.

Ortodontistler normal diş hekimlerinden farklı olarak ilave 4-6 yıl daha uzmanlık eğitimi almışlardır.

Mali Durum Değerlendirmesi

uzman ortodontist diş hekimi

Sigorta talepleriyle ilgili uygulamanın politikasının ne olduğunu öğrenin. Ödeme planları hakkında, eğer sigorta sağlayıcınız kabul ettiyse veya peşin ödemeyi planlamanız gerekip gerekmeyeceğini sorun. Avans ödemeleri için indirimler olup olmadığını ve taksitlerin faiz uygulanmasına bağlı olup olmadığını belirleyin. İki veya üç yıllık bir tedavi planına başlamadan önce kişisel tercihlerinize karşı aldığınız cevapları değerlendirin.

Son olarak, rahat hissettiğiniz uzmanı bulun. Tedaviye başlamadan seçtiğiniz ortodonti kliniğinden emin olmanız gerekir. Hekimin tecrübesi, çocuğunuzla nasıl iletişim kurduğu kadar önemlidir. Tabii ki, çocuğunuzdan kişiyi de sevip sevmediğini ve herhangi bir kaygı veya korku hakkında açıkça konuşup konuşamayacağı konusunda bilgi istemeyi unutmayın.